Produkt dnia
STOJAK PODSTAWKA NA TALERZE RAMKI EKSPOZYTOR 25 cm
STOJAK PODSTAWKA NA TALERZE RAMKI EKSPOZYTOR 25 cm

8,13 zł

6,61 zł

szt.
ŚCIĄGACZKA MYJKA I SPRYSKIWACZ 3w1 DO MYCIA SZYB
ŚCIĄGACZKA MYJKA I SPRYSKIWACZ 3w1 DO MYCIA SZYB

23,45 zł

Cena regularna: 29,57 zł

Najniższa cena: 29,57 zł

19,07 zł

Cena regularna: 24,04 zł

Najniższa cena: 24,04 zł
PÓŁKA ŁAZIENKOWA Z DRUTU CHROMOWANEGO NAROŻNA BRT3
PÓŁKA ŁAZIENKOWA Z DRUTU CHROMOWANEGO NAROŻNA BRT3

75,75 zł

61,59 zł

szt.
PODPAŁKA ROZPAŁKA DO KOMINKA GRILLA PŁYNNA PARAFINOWA 1000ML DCH
PODPAŁKA ROZPAŁKA DO KOMINKA GRILLA PŁYNNA PARAFINOWA 1000ML DCH

14,99 zł

Cena regularna: 18,14 zł

Najniższa cena: 18,14 zł

12,19 zł

Cena regularna: 14,75 zł

Najniższa cena: 14,75 zł
szt.
ŁYŻKA DO ZUPY STOŁOWA 19,5cm  ŁYŻKI SZTUĆCE (M) KPL. 6 SZT.
ŁYŻKA DO ZUPY STOŁOWA 19,5cm ŁYŻKI SZTUĆCE (M) KPL. 6 SZT.

14,45 zł

11,75 zł

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jaka deska do krojenia jest najlepsza?

Funkcjonalna i trwała krajalnica to podstawa w każdej kuchni. Która deska do krojenia jest najlepsza? Czy można jednoznacznie wybrać tylko jedno tworzywo? Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji o zakupie, porównujemy trzy najpopularniejsze deski: plastikową, drewnianą i bambusową.

 

Utrzymanie w czystości i trwałość – jaka deska do krojenia wygrywa?

Najłatwiej jest utrzymać w czystości deski plastikowe, bo nie wchłaniają wilgoci i nie rozwijają się tam bakterie. Dodatkowo można je myć w zmywarce. Jednak, jeżeli nie lubisz sztucznych materiałów, to na drugim miejscu jest deska bambusowa. Szybko schnie i prawie nie wchłania wody. Aby drewniana deska, równie dobrze utrzymywała czystość, należy dbać o jej impregnację i nie powinno się narażać jej na zbyt dużą wilgoć.

Ze względu na materiał, najlepiej wybrać deskę drewnianą lub bambusową. Drewno mimo upływu czasu nie traci na atrakcyjności i estetyce. Dobrze zaimpregnowane deski drewniane posłużą lata, jako podkładka do krojenia, a także jako podstawka do gorących posiłków.

 

Pieczywo, warzywa, mięso – jaka deska do krojenia najlepsza?

Wybierając deskę bambusową, możesz na niej z powodzeniem pokroić mięso, pieczywo czy podać podzielone na kawałki sery. Większy problem pojawia się przy krojeniu soczystych owoców lub warzyw. Większość producentów informuje o bieżącym usuwaniu zalegającego soku. Nawet dobrze zaimpregnowana deska drewniana również będzie wsiąkać pojawiający się sok. Dlatego mając na uwadze krojenie warzyw, warto rozważyć zakup deski plastikowej. 

Z drugiej strony użyteczne rowki przy krojeniu warzyw są niewygodne, gdy chcemy zająć się pieczywem lub ciastem. Dlatego do produktów suchych warto wybrać gładką deskę drewnianą lub bambusową. Bambus, jako twarde tworzywo, świetnie poradzi sobie przy krojeniu mięsa i twardych serów. Na desce plastikowej szybko pojawią się głębokie, nieestetyczne rysy.

 

Jak skompletować domowy zestaw desek?

Niestety nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie: jaka deska do krojenia będzie najlepsza? Kompletując domowy zestaw, warto pomyśleć o każdym tworzywie, jako nieodzownym elemencie nowoczesnej kuchni.

Plastik znajdzie zastosowanie przy krojeniu soczystych warzyw i owoców. Będzie zawsze pod ręką, bo z łatwością wrzucisz go do zmywarki. Deski drewniane świetnie sprawdzą się przy pieczywie, produktach suchych i gorących posiłkach. Twardy bambus wytrzyma mocny nacisk noża przy obróbce mięsa, dyni czy orzechów. Może być używany z dużą częstotliwością, ponieważ szybko schnie i prawie nie wsiąka wody i poszczególnych zapachów.

W ten sposób, racjonalizując zakup, opóźniasz uszkodzenia na każdym rodzaju deski. Z drugiej strony gwarantujesz sobie komfort pracy i przyjemność z przygotowywania wartościowych i zróżnicowanych posiłków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl